Kuzey Ege Turu

Kuzey Ege Turu

İzmir Efes Selçuk Turu 6 Gece 7 Gün

Kuzey Ege Turu

Detaylı Bilgi

  Detay     2019-07-01    2019-07-08     3.050 TL

Sabah 07:00 saatlerinde Kızılay AVM önünde buluşmamızın ardından hareket ediyoruz.

Yol üzerindeki ilk mola yerimiz güzelliğiyle göz kamaştıran  Tuz Gölüne geliyoruz. Buradaki 20 dakikalık fotoğraf molamızdan sonra hareket ediyoruz ve Güzel Atlar Diyarı Kapadokya’ya giriş yapıyoruz. İlk  olarak Kaymaklı Yeraltı Şehri ile gezimize başlıyoruz. Ardından UçHisar Kalesi ve Güvercinlik Vadisi gezileriyle programımıza devam edip öğlen yemeği molası için Uranüs Resaturant’ta gidiyoruz. Yemek molamızdan sonra bölgeye özel Onix Atölyelerinden birine misafir olup, burada Onix taşının özelliklerini, nasıl işlendiğini uygulamalı bir şekilde görüyoruz.  Daha sonrasında Göreme Açık Hava Müzesi, manastırlar, şapeller, kiliseler ve yaşam alanlarını geziyoruz.

Buradaki gezimiz bittikten sonra Peribacalarını yakından inceleyebileceğimiz Paşabağı gezip, çok yoğun oluşumların bir arada görülebileceği Derbent Vadisine hareket ediyoruz. Çavuşin ve Zelve’yi panoramik olarak olarak görüp Kızılırmak kenarında kurulmuş ve Hititlerden günümüze devam eden çömlek atölyesinde çanak çömlek yapımını eğlenceli bir şekilde izliyoruz. Bu küçük gösteriden sonra dileyen misafirlerimiz bu atölyede alış verişlerini yapabilirler. Ardından Nevşehir İlimizin Kapadokya kadar ayrı bir güzellikte olan ilçesi Ürgüp’e hareket ediyoruz.

Ürgüp bölgesine özgü şarap mahzenlerini geziyoruz. Ürgüp’ü panoramik olarak görüp yol güzergahında kart postalları süsleyen Üç Güzeller Peribacalarını görüp, fotoğraflarımız çektikten sonra biraz yorucu ama bir o kadar da eğlenceli turumuzu bitiriyor Ankara’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Dönüş yolculuğumuzda araç içi ikram ve molalar eşliğinde akşam saatlerinde misafirlerimiz aldığımız noktaya bırakıyor bir sonraki turumuzda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Lüks araçlarla ile ulaşım
Araç içi ikramlar
Araç içi kahvaltı
Öğlen yemeği
Profesyonel rehberlik ve Çilek Turizm Refakat Hizmeti
Seyahat Sağlık Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Şahsi harcamalar

Yorumlar (0 )

Yorum Ekleyin

Rezervasyon